LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ

 • Ledové království

  Ledové království

 • Ledové království

  Ledové království

 • Ledové království

  Ledové království

 • Ledové království

  Ledové království

 • Ledové království

  Ledové království

Cítit se jako v ledovém království vám umožní návštěva jednoho z ledových hotelů. Vychutnejte si dotek luxusu v této mrazivé pohádce. 

Icehotel, Švédsko světově proslulý hotel a zároveň umělecká galerie z ledu a sněhu. Stejně jako každou zimu za posledních 26 let se chystá tým 200 umělců ke stavbě nadcházejícího Icehotelu v Jukkasjärvi ve švédském Laponsku. Tady asi 200 km severně od polárního kruhu je led z řeky Torne přeměněn na umělecké plastiky a architekturu, která má za cíl přilákat tisíce návštěvníků než zase na jaře roztaje.
Od letošní zimní sezóny  si můžete vychutnat vedle našeho klasického zážitku i zcela nový koncept s názvem ICEHOTEL 365. ICEHOTEL 365 je stálou strukturou, která obsahuje luxusní apartmá. Každý apartmán má soukromou zónu k odpočinku, koupelnu a je vybaven uměleckými díly, které jsou vytesány z ledu známými umělci. Samozřejmostí je velký ledový bar, který nabízí vybrané šampaňské a ledová gelerie. Tato zkušenost s ledem může být nově navštěvována celoročně kdy je  během letních měsíců  ochlazována solárními panely.
Aktivitám během pobytu se meze nekladou. Můžete vyzkoušet jízdu na saních se psím spřežením (mimochodem lze využít i jako transfer na letiště), jízdu na koni, rybolov, pozorování polární záře, fotografování divoké přírody, noc v Rapid Lodge bez elektřiny a wi-fi, jízdu na sněžných skútrech, rafting na řece Torne, pronajmout si sportovní vybavení (běžky, kolo), lekce tesání z ledu, saunové rituály a další.

Kirkenessnowhotel, Norsko celoročně v provozu je i hotel posazený v norské přírodě u vesnice Kirkenes. V zimní sezoně je k dispozici 24 komfortních ledových pokojů vyzdobených na moivy norské arktické kultury, samozřejmostí je i ledový bar. Pokud se necítíte na mrazivý spánek, můžete využít luxusní dřevěné Gamme chalety, které jsou inspirovány tradičními rybářskými a loveckými chatami.
Nejoblíbenější aktivity jsou pozorování polární záře, rybolov, lov královských krabů, husky safari a jízda se psím spřežením, jízda na sněžných skútrech a trekking.

Essencia doporučuje:
Icehotel
Kirkenes Snow Hotel

 

Kontakt

Náš tým je tu pro vás

Bc. Iva Jurčíková, general manager
+420 724 448 724
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Jurčík, marketing manager
+420 777 953 099
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.